Our product range includes a wide range of centrifugal transfer pump, pp centrifugal acidic liquid transfer pump and chemical transfer centrifugal pump.
Get Latest Price
| Flow Rate | up to 2200 m³/hr |
| Head | up to 2200 m³/hr |
| Stage | Single Stage |
| Material | CI, CS, SS304 / 316, SS 304 L/316L, Alloy 20, Hast alloy B or C, CD4MCU, etc. |
| Phase | Three Phase |
| Suction Type | End Suction |
| Discharge Size | 125 mm |
Get Latest Price
| Flow Rate | up to 295 m3/hr |
| Head | up to 60 Meter |
| Motor Power | up to 300 hp |
| Stage | Single Stage |
| Material | Polypropylene and PVDF |
| Phase | Three Phase |
| Discharge Size | 125 mm |
Get Latest Price
| Flow Rate | up to 48 m3/hr |
| Head | up to 60 Meter |
| Stage | Single Stage |
| Material | CI, CS, SS 304, SS 316, SS 304L, SS 316L, Alloy 20, Hast alloy B or C, CD4MCU, etc |
| Phase | Three Phase |
| Discharge Size | 125 mm |
Rasik Patel (Proprietor)
Sujal Engineering
61, Haridham Estate, NR. Adarsh LI Estate, Odhav
Ahmedabad - 382415, Gujarat, India